WhatsApp kullanıcıları arasında hızlı bir şekilde yayılan “5 yıl ücretsiz üyelik için bu mesajı paylaşın” şeklindeki mesajın yalan olduğu ortaya çıktı.

Mesaj “10. yılını kutlayan WhatsApp” diye başlıyor. Ancak WhatsApp 10 yıl önce değil Santa Clara kentinde 2009 yılında kuruldu. Zaten 10 yıl önceki teknoloji ve telefonlarla WhatsApp kullanabilmek bir hayalden öte değil.  Nokia 3310 ile WhatsApp mesajı yolladığınızı düşünsenize 🙂

Mesaj inandırıcı olsun diye “İnandırıcı gelmedi mi? Web sayfamızda konuyla ilgili açıklamamıza göz atabilirsiniz: www.whatsapp.com” cümlesi kullanılmış. Bunun yanında mesajdaki yazım yanlışları da gözlerden kaçmıyor.  Mesaj içeriği Twitter’da Trend Topic olmuş durumda.  “WhatsApp 10” etiketiyle bu mesaj hakkındaki yorum ve şaşkınlıklarını yazıyor Twitter üzerinden bildiriyorlar. Bazıları halen durumun farkında değil galiba, mesajlar gelmeye devam ediyor 🙂

WhatsApp henüz durumu açıklayan bir açıklama yapmadı.

Mesaj:

“WhatsApp 10. yılını kutluyor. Bizi desteklediğiniz için siz değerli üyelerimize teşekkürü borç biliriz. Bu mesajı Whatsapp kullanıcısı 10 arkadaşınıza illettiğiniz taktirde 5 sene ücretsiz whatsapp kullanma hakkını kazanacaksınız.

İnandırıcı gelmedimi? Web sayfamız da konuyla ilgili açıklamamıza göz atabilirsiniz: www.whatsapp.com

Mesajınız 10 whatsapp üyemize ulaştıktan sonra kutucuk yeşil olacak ve siz 5 sene ücretsiz üyelik kazanmışv olacaksınız tebrikler!!!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz