Twitter yeniliklerine devam ediyor.

Artık Twitter üzerinden anket yapılabiliyor. Her kullanıcıya açık olan bu özellik ile, tweet oluşturma ekranından anket (Poll) butonuna tıklayarak anket oluşturulabilir.

Yine 140 karakter ile sınırlı olarak anket sorusu eklenebiliyor. Şimdilik yalnızca 2 seçenek sunulabiliyor. Oluşturulan anketi direk yayınlayabilirsiniz. Yayınlanan anket 24 saat aktif kalıyor.


twitter-poll

 

Verilen her cevap anlık olarak anket sahibi tarafından izlenebiliyor. Kaç oy kullanıldığı ve yüzdesel karşılığı twitter üzerinden görüntülenebiliyor.

twitter-anket

 

Artık Twitter üzerinden yalnızca atılan tweetler ile bir araştırma yapmak yerine bu şekilde twitter anket oluşturarak, sonuçları yorumlanabilir.

Özellikle pazar araştırmaları için kullanılabilecek bu yöntem, takipçi sayısı yüksek olan kullanıcılar tarafından daha etkin kullanılabilir.

 

TEILEN
Önceki İçerikDahi İnsanlar Zamanı Nasıl Kullanıyor?
Sonraki İçerikPAN – 11 Aralık’ta Sinemalarda!
Hanife Çilingiroğlu / Pazarlama Müdürü Güzel Atlar Diyarı, Kapadokya’dan geldi İstanbul’a... Hayata dair teorileri var... Seviyor, çalışıyor ve yaşıyor, bazen en çok çalışıyor... İnternet üzerine yeni teknolojileri takip ediyor, hem kurumsal hem bireysel için “nette bilinçli sosyallik” üzerine saatlerce konuşabilir... En çok gülümse(t)meyi sever, bilir ki çoğu zaman bir tebessüm hayat kurtarır... Bitki çayları var bir de, asla vazgeçemez.. Hatta son gözdesi; “ballı, tarçınlı ve sütlü yeşilçay” şiddetle tavsiye olunur...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here