Alternatif sosyal medya kanallarının artmasına rağmen Facebook  halen en etkili dijital pazarlama mecrası olmaya devam ediyor. Firmalar Facebook üzerinde çeşitli reklam kampanyaları, tanıtımlar ya da paylaşımlar yaparak etkin bir şekilde dijital pazarlamalarını yapabiliyorlar.

Eğer bir ürününüz var ise, bu ürünün tanıtımını yapmak yerine aynı zamanda satışını da yine Facebook üzerinden yapabilirsiniz.

Facebook üzerinden ürün satışı yapmak için; grup oluşturmanız gerekiyor. Bu grubun satış grubu olarak ayarlanması için sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Satış grubu özelliklerini açmak için:

  1. Grubunuzun sağ üst köşesindeki simgesine tıklayın ve Grup Ayarlarını Düzenle‘yi seçin
  2. Grup Türü‘nün yanında Bir Grup Türü Seç‘e tıklayın
  3. Alım, Satım, Takas‘ı seçin ve Onayla‘ya tıklayın
  4. En alta inin ve Kaydet‘e tıklayın

facebook-urun-satisi-1 facebook-urun-satisi-2

Satış grubu özelliklerini kapatmak için:

  1. Grubunuzun sağ üst köşesindeki simgesine tıklayın ve Grup Ayarlarını Düzenle‘yi seçin
  2. Grup Türü‘nün yanındaki Değiştir‘e tıklayın
  3. Yeni bir grup türü seçin ve Onayla‘ya tıklayın
  4. En alta inin ve Kaydet‘e tıklayın

Bu şekilde Facebook grubunuz üzerinden ürün satışı yapabileceksiniz.

TEILEN
Önceki İçerik24. James Bond filmi “ SPECTRE ”
Sonraki İçerikDahi İnsanlar Zamanı Nasıl Kullanıyor?
Hanife Çilingiroğlu / Pazarlama Müdürü Güzel Atlar Diyarı, Kapadokya’dan geldi İstanbul’a... Hayata dair teorileri var... Seviyor, çalışıyor ve yaşıyor, bazen en çok çalışıyor... İnternet üzerine yeni teknolojileri takip ediyor, hem kurumsal hem bireysel için “nette bilinçli sosyallik” üzerine saatlerce konuşabilir... En çok gülümse(t)meyi sever, bilir ki çoğu zaman bir tebessüm hayat kurtarır... Bitki çayları var bir de, asla vazgeçemez.. Hatta son gözdesi; “ballı, tarçınlı ve sütlü yeşilçay” şiddetle tavsiye olunur...

1 YORUM

  1. Facebook da kişiler sayfa açıp satış yapıyorlar. Ürünün fiyatını sorduğumuzda özelden mesajla fiyat yazıyorlar.anasayfaya koydukları resimlerinde fiyat vermiyorlar. Aynı şekilde Facebook’ ta satış yapsak yasal mı onlar vergi ödemiyor mu bilgilendirir misiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here