LinkedIn içerik üretiminin başında bulunan Ryan Roslansky, bir blog yazısı ile artık Twitter‘ın business-networking sitesi ile güncellemeleri  senkronize etmek konusunda ortaklık yapmayacağını duyurdu.

Biten bu ortaklık 2009 yılında başlamıştı. Linkedin kullanıcıları halen sitede güncellemeler yapıp, share (Paylaş) butonu ile Twitter‘da da yayınlayabilecekler, fakat artık Twitter güncellemeleri Linkedin’de paylaşılmayacak.

LinkedIn ve Twitter platformları profesyonel konuşmaların paylaşımını sağlamak için 2009 yılından beri birlikte çalıştı. Bu ilişki başladığı günden beri, pek çok kullanıcı profesyonel içerik, bilgi ve uzmanlığı paylaşmak için LinkedIn ve Twitter hesaplarına eşitlemek için seçti.

29Haziran 2012 tarihinde, Michael Sippey tarafından paylaşılan blog yazısında, ” tutarlı bir dizi ürün ve araç aracılığı ile Twitter tüketim deneyimi sağlamak” konusunda odaklandı.

Twitter‘ın gelişen platformu çabaları ile uyumlu olarak,  Tweetler bundan sonra Linkedin’de görünemeyecek. Pek çok kullanıcı, Linkedin bağlantılarına profesyonel içerik yayınlamak için Twitter‘ı değerli bir şekilde kullanıyordu.  Bundan sonra Linkedin’de yapılan güncellemeleri, Twitter bağlantılarına ulaştırmaya devam edebilecekler.

Hem Linkedin hem Twitter’da güncellemeleri paylaşmaya nasıl devam ederiz?

Önce Linkedin‘de bir konuşma başlatın. Basit olarak, güncellemeyi hazırlayın, Kutuda Twitter ikonunu bulun ve Share (Paylaş)’a tıklayın. Bu şekilde, şimdiye kadar yapılabildiği gibi, güncellemeler hem Linkedin bağlantılarına hem de Twitter bağlantılarına  otomatik olarak gönderilecektir.

Linkedin’de hangi değişiklikleri görmeyi bekleyeceğiz?

Eğer daha önceden Linkedin ve Twitter hesaplarınızı senkronize ettiyseniz, ve Tweetleri Linkedin’de de göster dediyseniz, Twitter tarafında oluşturulan bu tweetler artık Linkedin üzerinde görünmeyecek. Bunun dışında başka bir değişiklik bulunmuyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz