IOS ve Android için en çok tercih edilen ve kullanılan  WhatsApp bugün bir güncelleme ile birlikte yeni özellikler katarken, aynı zamanda IOS kullanıcıları için ücretsiz indirilebileceğini duyurdu.

WhatsApp, AppStore’da en çok indirilen ücretli uygulamalar içinde hep ilk 10’da yer aldı. Kullanım kolaylığı ve yaygınlığı dolayısı ücretli olmasına rağmen şu ana kadar hep çok tercih edildi. Uygulama bugün itibarı ile ücretsiz uygulamalar arasına girdi.

Daha önce 0,99$ şeklinde ücretlendiriliyordu ve başka bir ödeme yapılmaksızın kullanımı devam ediyordu. Ücretsiz olması kullanıcı sayısını daha da artıracak gibi görünüyor. Daha önce ücretli olduğu için tercih etmeyen kullanıcılar bu sayede uygulamayı indirip deneyerek kullanabilecekler.

Yalnız küçük bir ayrıntı var, ücretsiz yüklenen WhatsApp uygulaması ilk yılın sonundan itibaren yıllık abonelik ücreti almaya başlayacak.  Bilindiği üzere Android kullanıcıları  Google Play üzerinden uygulamayı ücretsiz indirebiliyor ama sonrasında yıllık 0,99$ ödüyorlardı. Görünen o ki WhatsApp Android ve IOS üzerinde aynı yöntem ile varlığını sürdürecek.

WhatsApp kullanımında en büyük eksikliklerden birisi olan toplu fotograf aktarımı yeni güncelleme ile birlikte çözüldü. Artık IPhone kullanıcıları çoklu fotoğraf gönderme özelliğini kullanabilecek.

whatsapp fotograf yükleme

 

 

Daha önce sohbetler email gönderilerek yedeklenebiliyordu, artık Icloud ile sohbetler yedeklenebilecek.

 

 

whatsapp cloud yedekleme

 

Uygulama popülerliğini hiç kaybetmemekle birlikte, her geçen gün kullanıcı sayısı ve kullanım oranı da artıyor. 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan uygulama 24 saatte 27 milyar mesaj gönderimi ile rekor kırmış oldu.

Uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi de kullanım esnasında reklama yer vermemesi, mesajlaşma anını yarıda kesen ekranların açılmaması, görsel ve video paylaşımları için ücret talep etmemesi ve temiz ve amaca hizmet eden bir uygulama olmasıdır.

Mesajlaşmak için SMS kullanmak ücretli olduğu için WhatsApp kullanımı akıllı telefon sahipleri için oldukça tercih edilir oldu.

IOS ürünleri; iPhone, iPad, iPod Touch platformlarında uygulamayı ilk defa indirirken ödemek zorunda kalınan 1 dolarlık ücret artık yıllık abonelik sistemine çeviren WhatsApp, bu şekilde daha fazla kullanıcıyı kendine çekecek ve popülerliğini sürdürecek gibi görünüyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz