Hashtag dünyasına Facebook‘ta katıldı. Twitter, Instagram gibi bilinen ve çok kullanılan sosyal sitelerde kullanılan hashtag’ler gibi, Facebook üzerinde de durum güncellemeleri yaparken hashtag kullanılabiliyor. Bu şekilde pek çok içerik kullanıcılar tarafından keşfedilebiliyor.

Facebook üzerinden hashtag kullanımı markaların durum güncellemelerinde de popüler olmaya başladı.

Mobil cihazlar üzerinde henüz kullanılmıyor fakat, Facebook bu konuda çalışmasını sürdürüyor. Iphone ve Android telefonlarda hashtag kullanılabilmesi için yeni bir güncelleme yapılması an meselesi.

Facebook hashtag’leri “ilgili hashtag” kullanımı ile zenginleştirilmiş. Yani tek bir hashtag kullanımı yerine, kullanılan hashtag ile birlikte ilgili olabilecek, ve sık kullanılan diğer hashtag önerilerini de görebiliyorsunuz.

Tabi Facebook kullanımı arkadaş mantığı ile yürüdüğü ve herkese açık paylaşımların genellikle tercih edilmemesi hashtag kullanımını sınırlandırıyor. Sadece arkadaş listesinde olan kişilerle aktif paylaşımlar yapılıyor. Fakat bu özellik zamanla diğer sosyal sitelerde olduğu gibi aktif kullanılabilir. Twitter Trend Topic mantığında olduğu gibi belki de Face Trends ortaya çıkar belli mi olur.

hashtag‘ler insanların gerçek zamanlı olarak gündem, politik olaylar, ünlüler, spor müsabakalarıyla ilgili tartışmalara katılımını ve Sosyal Medya  kullanımını kolaylaştırıyor. Reklam verenler, büyük markalar hedef kitlelerine hitap etmek istediklerinde daha kolay ulaşabiliyorlar.

Twitter Hashtag yapısı konusunda detaylı bilgi için; Yeni Başlayanlar için Twitter Rehberi

 

Sevgiyle Kalın, Sosyal Kalın 😉

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz