Bir yılı kapatıp yeni bir yıla geçiş yapmanın hepimiz için farklı anlamları var. Dile kolay koca bir yıl bitiyor. İyisiyle, kötüsüyle, eğlencesi, hüznüyle, aşklarıyla, başarılarıyla bir yılı geride bırakıyoruz.

Biraz zorlu da olsa belki küçük heyecanlarıyla bizi umutlandıran pek çok anı biriktirdik. Bazen farkında olmadığımız, belki önemsemediğin küçük mutlulukları cebinde sakla, elini cebine her attığında, hatırlayıp için ısınsın.

Ne yaptıysan eski yılda, mutlu oldukların, seni heyecanlandıranları yeni yıla taşı.

Sevdiğin yemeklerden ye mesela, sevdiğin insanlarla daha çok vakit geçir. Kalk bilgisayarlarının başından telefonunu çantana koy, sevdiklerine sarıl, sohbet et, hayatı paylaş. Teknolojinin seni almasına ve esir etmesine izin verme.

Mesaj atmak yerine çal kapısını, “ben geldim” de, birlikte kahkaha atın, huzur katın birbirinize.

Yeni yıl geliyor..

Bu yıl kilo ver, daha herşeyi ye, hiçbirşeyden kendini mahrum etme, ama dozunu metabolizmana göre ayarla. Kendini fazla kısıtlarsan zaten o diyet hiç sonuçlanmayacak.

Uygulayabileceğin sözler ver. Eğer yapamayacaksan kendini de karşındakini de sakın zor durumda bırakma.

Değişiklik her zaman iyidir, heyecanlandırır, umutlandırır.

Yeni planlar yap, önemli kararlar al, daha çok gül, daha çok sev, daha başarılı ol.

Bir yılı geride bırakıp yeni yıla girerken, başkalarının değil kendi hayatını yaşa, sen ne kadar değerlisin farkına var.

Hayata başka bir açıdan bak, hiç olmadığı kadar çok araştır. Yeni şeyler öğren, hobi edin.

İşini yaparken zevk al, mesaiye başladığında yüz ifaden herkese enerji versin. Zamanının çoğunun işyerinde geçtiğini düşünürsek, sakın eziyet etme kendine, sevdiğin işi yap. Verimli ol, en iyisini yap.

Hayat kısa ya hani, sen bu kısa hayatı en güzel şekilde geçir. Sana göre en güzel hayat olsun, başkasının ne düşündüğü seni engellemesin.

Biri çıksa hayat şu an bitiyor dese, “tüh” diyeceğin “keşke” diyeceğin şeyler olmasın, yapmadığın ya da yarım bıraktığın şeyler varsa gözden geçir.

Utanma, sıkılma, çekinme!

Yeni yıl güzellikleri ile gelsin, huzur getirsin. Öyle güzel gül ki sağlık getirsin sana. Sevdiklerinle birlikte geçecek umut dolu bir yıl olsun.

İçindeki çocuğa iyi bak, Sevgiler 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz