Slumdog Milyoner’in genç jönü ‘ Türk kızları çok güzel’
81’ci Oscar Ödülleri’nde 8 dalda birden ödül kazanarak geceye damgasını vuran, Hindistan’ın Mumbai kentinin kenar mahallerinden bir çocuğun yaşam öyküsünü anlatan Slumdog Milyoner filminde oynadığı Jamal Malik karakteriyle kalplerde taht kuran Hint asıllı oyuncu Dev Patel , Ayşegül Ekinci ile Londra’da buluştu.

Oscar rekoru kıran Slumdog Milyoner’in başarısıyla hayatı değişen 21 yaşındaki İngiliz aktör Dev Patel, gazeteci Ayşegül Ekinci’yi gördükten sonra, ‘ Türk kızları çok güzelmiş’ dedi.

Slumdog’dan sonra Hindistan’da Tanrı gibi karşılandım, utandım
Dev Patel, yaşından beklenmeyecek olgunluk içinde. Öylesine rahat ve sıcak ki, onunla konuşurken sizde o rahatlığın içinde rahatlaşıyorsunuz. Genç oyuncu oldukça komik. Bir ara röportaj öncesi benden izin isteyip, yönetmen John Madden’in odasına dalıp, Türk kızlarını anlatıyor. Sonra da bir şey olmamış gibi yanıma gelip, ‘ Nerede kalmıştık?’ diyor…İşte röportajımın devamı…

Slumdog Milyoner hayatınızı değiştirdi. Peki, iyi ki diyor musunuz?
Demez miyim? Hep şükrediyorum. Aslında, seçmeler için ailem çok ısrar etmişti.Hayatım değişti, iyi ki olmuş bütün bunlar..

İngiltere, Amerika ve Hindistan. Nereyi kendinize daha yakın görüyorsunuz?
Kesinlikle Londra.. Başka bir yer değil. Ama neden Londra dersen, bir sürü şey derim. Doğduğum, büyüdüğüm, sevdiğim şehir.

Hint asıllı bir aktör olarak kolaylıkla iş bulabiliyor musunuz?
İtiraf edeyim Hintli bir aktör olarak sinema endüstrisinde iş bulmak kolay değil. Aynı şey, kadınlar ve başka başka aktörler için de geçerli. Yani, sinema endüstrisinde iş bulup yer edinmek kolay değil.

Siz bu konuya nasıl iyimser bakıyorsunuz o zaman?
Slumdog Milyoner’in başarısından sonra, düşünüp karar verdim. Ya , Londra’da kalacaktım ya da Hollywood’a gidecektim. Ben şansımı Los Angeles yönünde kullandım. Zaten , risk almazsanız başarılı bir aktör olmazsınız. Bazen gözleri kapatıp, kontrolü bırakmak gerek..

Ayşegül Ekinci ve Dev Patel çok özel röportajının devamı www.aysegulekinci.com ’da…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz