Sözün bittiği yerde kalır insan bazen..

Ne gidebilir, ne kalabilir..

Hayat bu önce sağlam atmak lazım adımları, öyle kararsız kalmak, “acaba” demek çok şey kabettirir.. Önemli olan o an yapmaktır  ne varsa akılda, ve o anda karar vermektir atılacak en önemli adımlara..

Bazen tam yapacakken vazgeçip, tam söyleyecekken lafı değiştirir ya insan.. Sonra milyonlarca “keşke” dolanır dile, bir mutsuzluk çöker geriye baktıkça..

Bazen çok geç olur, artık istese de söyleyemez içinden geçenleri, geri dönse de atamaz adımını; yol kapanmıştır..

Yok işte, öyle olmamalı !!

“Seni seviyorum” demeli mesela insan ansızın sevdiklerine.. Niye saklanır ki? Bundan güzel duygu mu var dünyada? Belki de, zaten biliyor diye düşünülür, o yüzden söylenmez ..

Bilsin, bir daha söyleyince eskimez ki bu laf..

Ya da bazen, “seni sevmiyorum” diyebilmeli, görmeye dayanamadığımız, acı veren kişilere.. Zorlamanın anlamı yok, sevilmiyorsa da insanın yüzüne gülmeye gerek yok, söylenmeli açık açık.. İnsan ne diye hem sevmeyip hem de kendini zorlar ki..

Yaşamak biraz mantık oyunu gibidir zaman zaman..

Doğru hamleler mutlu eder insanı..

Beklenmedik bir hamle bazen beklenmedik olaylara neden olabilir..

O yüzden bazen 5 kere düşünüp 1 kere yapmak lazım..

Koca bir gülümseme diliyorum, yaşamayı seven herkes için 🙂

Sevgiyle Kalın..

Önceki İçerikBahar (Candan Erçetin)
Sonraki İçerikKuşlara Dair..
Hanife Erciyas Çilingiroğlu
Hanife Çilingiroğlu / Pazarlama Müdürü Güzel Atlar Diyarı, Kapadokya’dan geldi İstanbul’a... Hayata dair teorileri var... Seviyor, çalışıyor ve yaşıyor, bazen en çok çalışıyor... İnternet üzerine yeni teknolojileri takip ediyor, hem kurumsal hem bireysel için “nette bilinçli sosyallik” üzerine saatlerce konuşabilir... En çok gülümse(t)meyi sever, bilir ki çoğu zaman bir tebessüm hayat kurtarır... Bitki çayları var bir de, asla vazgeçemez.. Hatta son gözdesi; “ballı, tarçınlı ve sütlü yeşilçay” şiddetle tavsiye olunur...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz