İşinizi nasıl tanıtabilirsiniz? Hangi pazarlama enstrümanlarını kullanmalısınız?

Kısa Kısa Öneriler

Sosyal Medya – İşinizi sosyal medya üzerinden pazarlama fırsatlarının sonu yok. Dolayısı ile, platformunuzu seçin ve kullanmaya başlayın.

Ücretsiz Eğitim / Webinar – Kendi uzmanlığınız ile ilgili hızlı bir video çekin, webinar düzenleyin ya da sosyal medya üzerinden canlı yayın yapın. Sonunda yardıma ihtiyacı olanlara hizmetlerinizi sunun.

Eski müşterilerinize not gönderin – Daha önce yaptığınız iş için teşekkür edin ve herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sorun.

Referans İsteyin – Arkadaşlarınız, aileniz, tanıdıklarınız ve iştiraklerinize ulaşın, sizin işiniz hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayıp, nasıl yardım edebileceğinizi anlatın. Referans isteyin!

Buluşma veya networking organizasyonlarına katılın – İşinizi paylaşmanız bir altın madenine benzer. Yerel ticaret odası, iş grupları veya iş organizasyonlarına katılıp diğerleri ile paylaşımda bulunabilirsiniz.

İndirim ya da özel teklif sunun – Bu yeni veya eski müşterileriniz için mükemmel bir yöntemdir. Onları sizinle çalışmaya teşvik edin.

Abone listenize email atın – Email datanız varsa bu mükemmel bir yöntemdir. Zaten sizi takip etmişlerdir, dolayısı ile yeni önerilerle gittiğinizde şansınız artacaktır.

Ziyaretçi notu yazın – Yepyeni bir kitlenin karşısına çıkmanızı sağlar. Sizinle aynı hedef kitleye sahip olan başka bir web sitesi ya da blogger seçin.

Stratejik İşortaklıkları – Diğer iş sahipleri ile yakınlaşıp, işortaklıkları oluşturun, herbirinin sunduğu servisleri diğerlerine anlatın.

Facebook grupları belirli spesifik alanlar için kurulur. Siz de kendi ilgi alanınız ile ilgili gruplara erişebilirsiniz.

Video artık en popüler sunum yöntemi diyebiliriz. Siz de kendi işiniz ile ilgili videolar çekip youtube kanalı üzerinden yayınlayın.

Sesinizi Duyurun

Lokal etkinliklerde deneyimlerinizi anlatın.

Kaliteli ve ücretsiz içerikler yayınlayın.

Markanızı potansiyel müşterilere de tanıtmak istiyor musunuz? Bunun için promosyon ürünleri ya da ücretsiz servisler sunabilirsiniz, öylelikle akıllarda yer edersiniz.

Sektörel organizasyonlarda sponsor olun.

Affiliate sistemler hem size hem müşterilerinize kazandıracağı için mutlaka kullanmalısınız.

Sektörün yön verici önemli isimleri ile görüşüp röportajlar yapın. Bu şekilde, onların networkünden de faydalanabilirsiniz.

Kendi organizasyonlarınızı yapın. Ama öyle bir şey yapın ki sonradan da konuşulmaya devam etsin.

Facebook reklamı verin. Bu işinizi büyütmek için en ideal dijital pazarlama yöntemlerinden biri.

Twitter’da ilgili başlıklarda siz de kendi deneyimleriniz ile konuşmalara dahil olun. Dikkat çekici ve yoğun kullanılan hashtagler kullanın.

Lokal yayınlar ile iletişim kurun. Sizin sunduklarınız ile ilgili yazılar yayınlamalarını sağlayabilirisiniz.

Bloglarda işiniz ile ilgili yazıların altına yorumlar yapın, diğerleri de bu yorumları okuduğunda sizi merak edip ulaşsın.

Facebook ve Instagram üzerinde yorumlar yapın, soruları yanıtlayın. Takipçileri sizi görüp merak edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz