Başarılı sonuç almaya çalışmak, doğru yolu bulmak, gerekli yöntemleri uygulayabilmek, kişiyi hem iş hem de özel hayatında ileri taşıyabilecek bir kuvvettir. Kariyerinde ilerlemek isteyen herkesin bu konuda kendisini geliştirmesi gerekir.

Tutkulu ve enerjik, belirlenmiş standartları aşmayı öngören bir anlayış ile sonuç almaya çalışmak, başarmak için mücadele etmek, engellerden kaçmadan yola devam etmek, gelişime inanarak başkalarını da bu şekilde motive etmek, başarıya odaklanmanın tarifi olabilir.

Kendimizi geliştirmek için; ekibimiz ile hedef, zaman ve aksiyon planını paylaşmalıyız. Olası engelleri önceden tahmin etmek ve fikir üretmek için düşünerek hareket etmeliyiz.

“Ekip olarak nasıl daha planlı ve başarılı bir şekilde sonuca ulaşabiliriz?” sorusuna odaklanmalıyız.

Zihin başarının başlangıç noktasıdır. Hedefimiz önce zihnimizde canlanmalı, istemeliyiz. Ne kadar çok ister ve ne istediğimizden emin olursak, başarılı olma ve elde etme şansımız da o kadar artar.

Başarılı insanları sıradan insanlardan ayıran temel özelliklerden bir tanesi,”sonuç odaklı düşünme“dir.

Sonuç odaklı düşünme, amaçlarımızı ve ulaşacağımız sonuçları zihnimizde canlandırma ve bu sonuca ulaşmak için gereken eylemleri formüle etme, amaca ulaşana dek bu eylemleri sürdürme becerisidir. Bu şekilde herhangi bir durumu yararlanacağınız bir fırsata dönüştürebilirsiniz.

Asıl sorun ne istediğini bilmemek, odaklanılan bir hedefin olmaması.

Zamanınızı nasıl kullanıyorsunuz?

Hedefiniz nedir? Kısa vadede ve uzun vadede neler yapmayı planlıyorsunuz?

Şimdiye kadar kendinize asıl hedefler belirlemediyseniz kendinize kızmayın, geç kalmış sayılmazsınız. Zihninizi sıfırlayın, hedeflerinizi belirleyin, bu sabah derin bir nefes alarak baştan başlayın.

Her yeni gün yeni başlangıçlara gebe, öyleyse asla pes etmeyin. Her yeni gün hedefinize bir adım daha yaklaştırabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz