Sigorta Haber ve AVSAD ( Avrasya Sigorta Acenteleri Derneği ) tarafından düzenlenen ”Sigorta Acenteleri’nin Geleceği ve Kurumsallaşması” eğitimi interaktif ve oldukça verimli bir şekilde gerçekleşti.

Eğitimde genel olarak sigorta acentelerinin kurumsallaşma ve dijitalleşme süreçlerine odaklanıldı.

Dedik ki önce marka kurumsal kimlik tasarımı hazırlanmalı. İletişim stratejisi belirlenmeli. Ardından web sitesi yapılmalı. Bu web sitesi prestij odaklı ya da satış odaklı kurulabilir. Her durumda teknoloji altyapısı iyi kurgulanmalı.

Burada bitmiyor!

Dijital pazarlama faaliyetlerini uygulamazsanız şu ana kadar yaptığınız şeylerin bir anlamı olmayacak çünkü hedef kitlenizi haberdar etmemiş olacaksınız. Sosyal medya hesaplarınız açılıp kurumsal kimliğinize uygun şekilde tasarlanmalı. Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlar, yarışmalar, kampanyalar stratejinizin bir parçası olmalı ve plan dahilinde kurgulanmalı.

İstikrarlı olunmalı. Eğer dijital pazarlama faaliyetleri uygulanmaya başlandıysa yarıda bırakılmamalı, elinin ucu ile tutulmamalı. Sahiplenip tıpkı fiziksel ofismiş gibi özen gösterilmeli.

Acentelerden gelen sorular ile birlikte interaktif bir şekilde geçen eğitimde gördük ki, özellikle sigorta sektöründe dijitalleşme süreçlerinin iyi anlatılması ve anlaşılması şart. Stratejinin iyi planlanıp doğru sıralama ile uygulanması ve -mış gibi yapmadan tam anlamıyla sahiplenerek yapılması başarıya götürüyor.

”Sigorta Acenteleri’nin Geleceği ve Kurumsallaşması” Eğitimi Konuşmacıları

Burak Gündüz / AcerPro Genel Müdür Yardımcısı

Hanife Çilingiroğlu / AcerPro Satış ve Pazarlama Müdürü

Okan Gülşen / Groupama Sigorta Kurumsal İletişim Yöneticisi

Halil Alaeddinoğlu / Quick Sigorta Satış ve Pazarlama Direktörü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz