Anchorwoman, yazar, oyuncu kimliği ile tanıdığımız Defne Samyeli, yıllar sonra yeniden müzikle dinleyicilerin karşısında.

Şarkı söylemeye çocuk yaşta başlayan Defne Samyeli, 7 yaşında TRT İstanbul Çocuk Korosuna girdi ve ekranda yayınlanan konserleriyle televizyonla tanışmış oldu.

1991 yılında Türkiye güzellik yarışmasında kazandığı taç, Samyeli‘ye profesyonel sunuculuk kariyerinin kapısını açtı. Samyeli o yıldan itibaren sunduğu, yapımcısı olduğu ve editörü olduğu onlarca program ve binlerce yayınla evlerimize konuk oldu.

Kariyerinin ilk yıllarında yolu ünlü müzik adamı Melih Kibar‘la kesişen Defne Samyeli, Kibar’la ‘Tek Başına’ adlı bir albüm çıkarmış, ardından yönünü o zaman yeni adım attığı haberciliğe çevirmeye karar vermişti. Uzun yıllar emek verdiği habercilik Defne Samyeli‘yi Türkiye’nin tanınırlığı en yüksek yüzleri arasına soktu.

Profesyonel olarak devam etmek istemese de ‘ilk aşkım’ diye nitelendirdiği müzikten hiç kopmayan Defne Samyeli, yaklaşık 20 yıl boyunca şan çalıştı. Operanın önemli isimleri Belkıs Aran, Gül Sabar, Tülay Uyar’dan, New York’da Bruce Kolb‘dan şan dersi aldı.

Müziğini, dinlemek isteyenlere paylaşmak istediğini ifade eden Samyeli, bir albüm hazırlığında. Albümde yer alacak ilk şarkısı “Son Arzum“, 18 Mayıs Pazartesi gecesi Star TV ekranlarında “Paramparça” dizisi içinde ilk kez yayınlandı. İzleyicilerden büyük ilgi gören şarkı, Samyeli’nin de en sevdiği eserlerden biri. 1970’lerin sonunda Nilüfer tarafından yorumlanan yabancı bestenin sözleri Ülkü Aker‘e ait.

Samyeli’nin Single’ı WePlay Şirketi tarafından bugün piyasaya sunuldu.

Son Arzum‘un ve yaz boyunca çıkacak yeni şarkıların aranjmanı aynı zamanda WePlay’in sahibi ve eğitmen olan müzisyen Haluk Polat tarafından yapıldı.

Defne Samyeli’nin Web sitesi : www.defnesamyeli.tv

Büyük bir özen ve titizlikle albüm çalışmalarına devam eden ekip, sevdikleri müzikle dinleyicilerin huzurunda.

Defne-Samyeli-Son-Arzum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz