Kaçırılmaması gereken ve temel ihtiyaçlarımızdan birini Sosyal Medya’yı anlatacak ve öğretecek olan bir eğitim. Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanlığı Eğitimi

Artık herkesin bir medyaya, bir bilgi ve haber kaynağına dönüştüğü günümüzde, ‘Sosyal Medya Yönetimi’ konusu sadece bireyler için değil kurumlar için de giderek önem kazanmaya başladı.
Bu nedenle, uzaktan öğretim modeli ile interaktif ve online eğitim programları düzenleyen ülkemizdeki öncü kurumlardan biri olan Bilişim Akademisi bu alandaki ihtiyaçları karşılamak amacıyla bilişim alanındaki dünya çapındaki profesyonelleri çatısı altında buluşturan Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) ile önemli bir işbirliğine imza attı.
Söz konusu işbirliği çerçevesinde; Bilişim Akademisi ve USMED’in deneyimli ve uzman eğitmenlerinin görev aldığı, uzaktan öğretim modeliyle, eşzamanlı ve etkileşimli eğitim metodolojisiyle düzenlenecek “Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Programı” ülkemizde sosyal medya alanında ihtiyaç duyulan uzmanların da yetiştirilmesine katkı sağlanacak.
Bilişim Akademisi ve USMED’in birlikte düzenleyeceği interaktif ve online eğitim programı, sadece teorik eğitim ile pratik eğitimleri bir arada sunmayacak, ülkemizde sosyal medyaya bakışı geliştirirken, hemen tüm sektörlerde önemi giderek artan “digital pazarlama” alanında da geniş bilgiler bu programda yer alacak.
Yaşadığı şehirlerde sosyal medya eğitimi alma imkânı bulamayan bireyler de düzenlenecek eğitim programına katılarak, büyükşehirlerde yaşayanlarla rekabet edebilir hale gelecek ve belki de hayallerindeki işe girme, ticari girişimlerinde yeni bir bakış açıları kazanarak başarıyı yakalama fırsatını yakalayacaklar.
Bilişim Akademisi ve USMED işbirliği ile düzenlenecek eğitimde, yeni medya, sosyal medya, sosyal ağ gibi kavramların nasıl ve neden ortaya çıktığı, Türkiye ve dünyada yaşanan değişimler ve gelecekte yaşanabileceklere ilişkin geniş bir yelpazede bilgiler sunulurken, gerçek marka ve gerçek müşteri deneyimleri, konusunda uzman profesyonellerin eşliğinde ve eğitmenliğinde paylaşılacak.
Eğitimlerde, temel bilgilerin yanı sıra, dijital strateji ve taktikler, web sitesi geliştirme anatomisi, marka yönetimi ve sosyal medya entegrasyonu, sosyal medyada kriz yönetimi, Google, AdWords, Facebook, Twitter hesaplarının uygulama ve yönetimleri, SEO, mobil pazarlama ve reklam yönetimi gibi konu içerikler katılımcılara sunulacak.

Örnek Eğitim;

Klasik, teorik eğitim tarzından farklı olarak uygulamalı ve gerçek hayattan örnekler ve yaşayan bilgiler veriliyor. Son derece verimli ve keyifli bir program. 

Eğitim hakkında bilgi almak için Bilişim Akademisi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

2 YORUMLAR

  1. Merhaba,

    Eğitim dikkat çekici görünüyor. Yalnız bu eğitime katılırsam kariyerim anlamında nasıl yardımcı olur. Bir çok yerde sosyal medya eğitimi veriliyor, hatta bazı seminerlere de katıldım ama maalesef açık kalan bazı konular oldu, tam olarak merak ettiklerimin cevabnı alamadım. Bu eğitim yeterince kapsamlı mı??

  2. Selim Bey Merhaba,

    Bilişim Akademisi’nde eğitimler son derece verimli geçiyor. Özellikle hocaların uygulamalı örnekler ile ilerlemeleri, gerçek olaylar üzerinden gitmeleri eğitimin etkinliğini ve verimliliğini artırıyor.

    Haklısınız, genelde pek çok eğitimde teori üzerinden gidildiği için, eğitim tamamlanıp işe başladığımız zaman kritik konularda aslında pek de fazla bir şey öğrenmediğimizi farkedebiliyoruz. Bu en dikkat edilmesi gereken nokta aslında ve bu anlamda bakınca Bilişim Akademisi üzerinden verilen Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimini kesinlikle tavsiye edebilirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz