Merhabalar Blogumun değerli takipçileri,

Geçtiğimiz haftasonu eşimle birlikte Erdek tarafında dinlenmeceli bir tatil organize ettik. Eşim araba kullanmayı sevdiği için arabayla gitmek istiyordu. Ben ise şehirler arası seyahatlerde çok araba tercih eden biri değilimdir. Üstelik Erdek, Mecidiyeköy’den yeni yapılan Osman Gazi Köprüsü kullanarak 270 km. Osman Gazi Köprüsünde vereceğimiz geçiş ücreti ayrı bir konuydu. Ne yapabiliriz diye düşünürken aklımıza Yenikapı’dan kalkan İDO Seferleri geldi. İDO biletleri incelenebilirdi. Bana kalırsa Fiyat / Performans açısından daha ekonomik. Eşimi zorlukla ikna ettim. Kendisi bir Excel hastası olduğundan üşenmedi ve 3 seçenek çıkardı.

  • Arabayla; Mecidiyeköy, Otoban, Körfez, Erdek maliyetleri
  • Arabayla; Mecidiyeköy, Otoban, Osman Gazi Köprüsü, Erdek
  • İDO + Araba; Mecidiyeköy, Yenikapı, İDO, Bandırma ve Erdek

Maliyetler birbirine çok yakın. Ben biraz daha üsteleyerek, Deniz havası vb. etkenler ile eşimi ikna ettim ve İDO ya karar verdik. İDO Biletlerimizi almak için İDO sitesine girmek istediğimizde sanırım bir bakım nedeni ile ya da başka bir sorundan ötürü siteyi açamadık. Arama yaptığımızda gözüme bir site çarptı. valiz.com Site Otobüs Biletleri, Uçak Biletleri ve İDO Biletleri almaya imkan tanıyordu.

Aşağıdaki gibi bir ekranı var. Kullanımı kolay.

valiz-com-1
Kalkış yapacağınız Liman, Varış Yapacağınız Liman, Tarih, Araç durumu, Kişi sayısı vb. bilgileri seçiyorsunuz ve ARA butonuna tıklıyorsunuz

Akabinde size sonuçlar listeleniyor.

valiz-com-2

Geri kalan aşamalarda da

Yolcu Bilgileri

valiz-com-3

Koltuk Seçimi

valiz-com-4

Ve Ödeme Sayfasına geçip işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

valiz-com-5

Site; Seçtiğiniz hedefler arasında en uygun uçak biletinin hangi fiyata ve hangi firmadan olduğu konusunda arama yapabileceğiniz güzel bir arama motoruna sahip. Yani uygun uçak biletlerini online olarak satın alabileceğiniz bir platform sunuyor bizlere.

Bu yazımda sizlerle yaşadığım bir tecrübeyi paylaştım. Sizde İDO biletlerinizi almak için valiz.com u tercih edebilirsiniz. İyi gezmeler dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here