Günümüz gereği artık önceliğimiz hız.
Mümkünse her işlemi, önce cep telefonumuzdan halletmeye çalışıyoruz. Telefonda çalışmayan bir web sitesi ya da bir uygulamanın çoğumuz için çok anlamı yok.

Özellikle banka işlemleri için artık şubeye gitmek kimsenin tercihi değil. Hesap açıp kapatmak, para transfer işlemleri, fatura ödeme işlemleri, birikim yapmak, kredi çekmek, kur takibi gibi tüm süreçleri zaten mobil ya da webden yapabildiğimiz için hayatımız daha kolay hale geliyor. Banka şubeleri daha büyük ve teferruatlı işler için gerekir. Nitekim kimse mesai saatleri içinde rahat rahat banka şubesine gidip işlemini yaptıramıyor. Bazen çok basit işlemler için dakikalarca sırada bekliyorsunuz, zamanınız gidiyor.

Benim için önemli olan bankaya gitmeye gerek kalmadan işlemlerimi uygulama üzerinden yapabilmek, bunu sağlayan, fonksiyonel olan yenilikçi bankaları özellikle tercih ediyorum.

Şubesiz bankacılık sayesinde şubeye gitmeden hesap açıp, işlem yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Üstelik bankanın da şube masrafı olmadığı için müşterisine extra masrafları yansıtmıyor.Bu da büyük bir avantaj. Şubesi bankacılıkta, hesap işletim ücreti, EFT/havale masrafı da alınmıyor. Ayrıca tüm ATM’lerden ücretsiz para çekebiliyor. Daha ne olsun. Düşünsenize, kendi bankanızın ATM’si yakınınızda yoksa kesinti olmadan ayda 3 defa istediğiniz en yakın ATM’den para çekebiliyorsunuz.

Faiz hassasiyetiniz var ise, bir katılım bankası web sitesi olan Seninbankan ile çalışabilirsiniz.  Katılım Bankası ile çalışarak, birikimlerinizi içiniz rahat bir şekilde saklayabilirsiniz. Katılım Bankaları tasarruf sahiplerinden topladıkları fonları faizsiz finansman prensipleri dahilinde projelerde değerlendirerek (tüketicilere ve işletmelere fon kullandırım), oluşan kar veya zararı yine tasarruf sahipleriyle paylaşıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here